Pentagon vyčlenil 3,6 miliardy na stavbu zdi na mexické hranici

WASHINGTON | Americké ministerstvo obrany (Pentagon) v úterý oznámilo, že uvolnilo 3,6 miliardy dolarů na výstavbu bariéry na hranicích s Mexikem, kterou prosazuje vůdce z Bílého domu Donald John Trump. O zprávě informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Pentagon

Přidělení finančních prostředků z rozpočtu ministerstva obrany podepsal šéf příslušného resortu Mike Esper, uvedl mluvčí Pentagonu Jonathan Hoffmann s tím, že tyto peníze byly původně vyčleněny na 127 armádních stavebních projektů na území Spojených států i v zahraničí.

O jaké konkrétní projekty jde, však neupřesnil. Jak připomněla agentura Reuters, Pentagon už v březnu poskytl Kongresu bez uvedení podrobností rozsáhlý seznam projektů, které toto rozhodnutí finančně zasáhne.

Hraniční ploty mezi Mexikem a SS | reprofoto: wikipedia.org

V červenci nejvyšší soud SS uvolnil cestu administrativě DJ Trumpa na využití prostředků Pentagonu na vybudování částí hraničního plotu s Mexikem. Zrušil verdikt soudu nižší instance o zmrazení těchto peněz.

Soud prvního stupně zmrazil finanční prostředky z Pentagonu v květnu a odvolací soud tento verdikt potvrdil počátkem července. Toto rozhodnutí bránilo vládě čerpat z peněz ministerstva obrany, které chce použít k nahrazení stávajících částí plotu v Arizoně, Kalifornii a Novém Mexiku robustnějším oplocením.

Reklama: