Tichooceánské loďstvo v Ochotském moři provedlo ostré raketové střelby

VLADIVOSTOK | Lodě Tichooceánského loďstva prováděly cvičení v Ochotském moři a odpálily celkem dvacet raket v rámci odražení leteckého útoku pomyslného nepřítele. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Podle plánu provedly cvičení malé raketové lodě pod názvy Razliv a Moroz, člun R-79 a dvě malé protiponorkové lodě vystupovaly jako pomyslní nepřátelé a odpalovaly řízené střely směrem ke skupině lodí, kde byl raketový křižník Varjag, torpédoborec Bystryj, korveta Soveršennyj a velké protiponorkové lodě Admirál Pantělejev a Admirál Tribuc.

K odražení útoku byly použity rakety komplexu PVO, a to Fort, Osa a Uragan. Cvičení byla úspěšně dokončena. Cvičení se účastnily i stíhačky MiG-31, které provedly zachycení pomyslných nepřátelských střel.

Tichooceánské loďstvo | repro: Телеканал «Звезда

Dne 2. září bylo oznámeno, že letectvo nad Baltem v rámci cvičení se bude snažit zachytit a zničit letadlo nepřítele. Posádky Su-27 budou muset provést zachycení letadel, které porušily hranice Ruska, a provedou vypuštění řízených raket na pomyslného nepřítele.

Reklama: