V Leningradské oblasti odstartují společné vojenské cvičení ruských a srbských jednotek

PETROHRAD | Více jak dvě stovky srbských vojáků přiletělo do Petrohradu, aby se zúčastnili společných rusko-srbských taktických cvičeních, které začínají v Leningradské oblasti. Informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Ilustrace

Na letišti Západního vojenského okruhu v okolí města Puškin přistálo letadlo Il-76, které dopravilo mechanizovaný batalión ze Srbska. Vojáků a důstojníky přivítali tradičně chlebem a solí. Vojenský orchestr zahrál hymny Srbska a Ruska.

V čele srbské delegace přicestoval náčelník útvaru vzdělání štábu pozemních vojsk Republiky Srbsko plukovník Goran Stamenkovic.

Na společných cvičeních se také zúčastní ruské jednotky Krasnoseľské motorizované brigády, letky armádního letectva Leningradské armády Vojensko-vzdušných sil a Protivzdušné obrany a inženýrsko-ženijního pluku. Pro média to uvedl velitel vojsk Západního vojenského okruhu generálplukovník Alexander Žuravlev.

Vojáci dvou zemí budou spolupracovat v otázkách organizace činnosti společného štábu při plánování bojových operací, nacvičovat přesun bojové techniky, zajištění pohyblivé obrany, opatření proti diverzantům, výzvědné operace a různé taktické operace.

Reklama: