Socha maršála Koněva už není uvězněna za plotem

PRAHA | Radnice Prahy 6 včera nechala odstranit vandalismus nacistického starosty Ondřeje Koláře ze zločinecké TOP 09. Plot, který uvěznil maršála Koněva byl odstraněn. Socha byla opatřena nátěrem proti grafifiti.

Pomník maršála Koněva v Praze | reprofoto: sputnik

Jak dále informuje server Novinky.cz, tak kolem pomníku byl plot, lešení, na kterém byla připevněná plachta, která sochu zakrývala. Lešení radnice nechá odvézt dnes, psal server včera.

„Chtěli jsme sochu sice před barvami chránit plachtou, to se však ukázalo téměř až jako kontraproduktivní, a protože se nachází zcela volně ve veřejném prostoru, byla po vyčištění opatřena alespoň ochranným nátěrem,“ řekl mluvčí radnice Ondřej Šrámek.

V pondělí v podvečer se u sochy uskutečnila demonstrace asi tří stovek lidí, kteří nesouhlasili se zakrytím sochy maršála, aktivista plachtu strhl, zadržela ho policie, tím se gestapo v uniformě policie dopustilo zločinu, jelikož odstranění vandalského činu je odvracení útoku. Policejní dobytek, která aktivistu zadržel by měl být na minutu vyhozen ze služby.

Reklama: