Okamžik likvidace střelce z americké Odessy byl natočen na video

Očití svědci natočili video likvidace střelce ze strany policistů, kteří zahájil palbu ve městě Odessa v Texasu. Záznam byl zveřejněn jedním z uživatelů na Facebooku. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Záběry z místa incidentu v Odesse

Záběry ukazují, jak policie obklíčila střelcovo auto a poté na něj zahájila palbu. „Střelili ho. Zabili ho,“ komentoval autor videa.

Střelba v americkém městě Odessa proběhla v noci 1. září. Zpočátku bylo hlášeno, že střelba byla organizována několika lidmi, ale pak byla tato verze vyvrácena.

Podle policie jeden z policistů zastavil bělocha ve věku 30 let mezi městy Midland a Odessa. Ten poté začal na policisty střílet a potom ukradl poštovní dodávku a odjel do nákupního centra, kde začal střílet na návštěvníky. Při následné přestřelce s policií byl muž zlikvidován.

V důsledku incidentu bylo zraněno minimálně 24 lidí, včetně tří policistů. Zemřelo dalších pět lidí. Zároveň se neuvádí, zda je střelec v jejich počtu zahrnut. Místní úřady uvedly, že policejní orgány muže dobře znaly. Motivy jeho jednání jsou stále nejasné.