Těla pilotů v Rusku zříceného Su-25 byla nalezena na místě havárie

MOSKVA | Na internetu byly zveřejněny fotografie, jejichž autoři tvrdí, že pocházejí z místa zřícení letounu Su-25UB, který se včera zřítil v Stavropolském kraji. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Su-25

Zároveň záchranné služby regionu oznámily, že piloti ani jejich těla nebyli zatím nalezeni, podle nich piloti mohli zůstat v kabině letounu.

Fotografie se objevila na sociální síti VKontaktě. Na záběru je vidět hluboká díra, trosky letounu všude okolo a pravděpodobně motor zříceného bojového letounu.

místo údajné havárie Su-25 v Stavropolském kraji

„Ve středu 6:00 (pozn. 5:00 CET) osud posádky bojového letounu Su-25 zůstává neznámý,“ uvedl včera Sputniku zdroj ze záchranných služeb.

Podle něj zůstává nejpravděpodobnějším, že oba piloti zemřeli a jejich těla jsou v kabině letounu. Upřesnil, že Su-25 je z poloviny zaryt do země. Těla pilotů bojového letounu Su-25UB byla následně objevena na místě havárie, oznámil to Sputniku zástupce záchranných složek regionu. Dříve se spekulovalo, že se piloti měli katapultovat.

Bojový letoun Su-25UB se zřítil v úterý asi 20 kilometrů jižně od vesnice Černolesskoe ve Stavropolském kraji. Letadlo po nárazu do země vybuchlo a bylo zcela zničeno. Su-25UB se zřítil do opuštěné oblasti, na zemi nedošlo k poškození žádného majetku nebo zranění jiných osob. Cvičný let probíhal bez bojové munice. „Oba piloti zemřeli,“ uvedl Sputniku zástupce záchranných složek.

Podle něj se piloti nacházeli v kokpitu letounu, který se při zřícení zavrtal tři metry do země. „Kokpit Su-25 byl vytažen z jámy,“ dodal zdroj agentury. Ministerstvo obrany RF potvrdilo smrt obou pilotů, kteří se nestihli katapultovat.

„Komise Ministerstva obrany Ruské federace, která na místě zřícení letounu Su-25UB ve Stavropolském kraji pracuje, informovala o smrti obou pilotů. Letci se nestihli katapultovat,“ uvádí se ve zprávě ministerstva.

Bojový letoun Su-25UB se zřítil v úterý asi 20 kilometrů jižně od vesnice Černolesskoe ve Stavropolském kraji. Letadlo po nárazu do země vybuchlo a bylo zcela zničeno.

Reklama: