Indie si v Rusku objednala zbraně za 14,5 miliardy dolarů

MOSKVA | Indie si za uplynulý rok v Rusku objednala zbraně a vojenské vybavení za 14,5 miliardy dolarů, uvedl ve středu Dmitrij Jevgenijevič Šugajev, který je předsedou ruské Federální služby pro vojensko-technickou spolupráci (FSVTS).

S – 400

Připomněl, že loni, přesto, že Indie byla pod tlakem, zejména ze strany vyděračů a ekonomických teroristů ze Spojených států, byly podepsány smlouvy na dodávku ruských systémů S-400 do Indie, fregat z projektu 11356, jakož i na velkou dodávku střeliva pro indické letectvo, námořní a pozemní síly.

Dodal, že se pokračuje v jednáních o dodávce a licencované výrobě přenosného protiletadlového raketového systému Igla-S pro Indii. Připomněl, že Rusko loni vyhrálo tendr ve výši téměř miliardy dolarů. Šugajev, Dmitrij Jevgenijevič také uvedl, že důležitým tématem jednání mezi Ruskem a Indií je i poprodejní servis.

Dmitrij Jevgenijevič Šugajev přišel s těmito informacemi v době, kdy se ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin ve Vladivostoku na ruském Dálném východě setkal s indickým premiérem Narendra Módím. Ten označil Rusko za velmi blízkého přítele a důvěryhodného partnera Indie.

Východní ekonomické fórum se ve Vladivostoku začalo ve středu a tento jeho ročník – pátý v pořadí – je zaměřen na rozvoj vztahů s Indií, Japonskem, Malajsií a Mongolskem.

Reklama: