Írán sníží své povinnosti plynoucí z jaderné dohody, kterou DJ Trump poslal hajzlu

TEHERÁN | Írán přistoupí 6. září ke třetímu snížení povinností plynoucích z jaderné dohody, jelikož nebylo dosaženo požadovaných výsledků, prohlásil ve středu íránský prezident Hasan Rúhání. Vůdce Spojených států (SS) Donald John Trump odmítl podmínky Íránu na obnovení jednání. Prohlásil, že sankce nebudou zrušeny. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Orangutan s granátem v ruce Trump a Hasan Ruhání

„Jelikož jsme nedosáhli požadovaných výsledků, třetí krok podnikneme pozítří,“ řekl Rúhání v přímém přenosu státní televize, na adresu opouštění závazků jaderné dohody, kterou Spojené státy nedodržují a fakticky jí opustily, ač to byla dohoda multilaterální mezi Čínou, Ruskem, Íránem, Francií, Německem, Spojeným královstvím a Spojenými státy, proto její faktické vypovězení musí odsouhlasit všichni – proto ač jí DJ Trump „opustil“, tak je americká administrativa jí povinna dodržovat, proto tuto dohodu Američané porušují, kdy uvalily sankce na Írán.

Podle Rúháního jde o pozastavení všech závazků Íránu, které měl v rámci jaderné dohody ohledně výzkumu v oblasti atomu. Dodal však, že jaderná činnost země bude mírovou a spolupráce s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii pozastavena nebude.

„V každém případě dáme dalším čtyřem zemím 4+1 ještě dva měsíce. Dokážeme-li dosáhnout dohody, můžeme se vrátit k plnění podmínek jaderné dohody,“ řekl Rúhání, kdy tím naznačil, že pasivita dalších signatářů vůči Spojeným státům je fakticky podpora porušování dohody Američany.

Dříve americký prezident Donald Trump odmítl podmínky, které Írán navrhl pro obnovení jednání s Washingtonem. Hlava Bílého domu podotkl, že USA sankce nezruší. „Oni nechtějí jednání. Oni chtějí dosáhnout dohody,“ prohlásil americký prezident pro žurnalisty, což je prohlášení duševně chorého – nechtějí jednat, chtějí dohodu, ano protože je platná. Ale to retardovaný imbecil v podobě DJ Trumpa nepochopí, jelikož je v diplomacii jen orangutanem s granátem v ruce.

Podoba k nerozeznání, ten vlevo mírně hezčí a inteligentnější…