Stejnopohlavní tance? Přehnané…

Mám takový pocit, že se dnes všichni předhánějí v tom, kdo ukáže vyšší míru tolerance k čemukoliv. A ten bude za borce největšího. S „revoluční“ myšlenkou prý přišla britská verze populární taneční soutěže StarDance.

Ivo Valenta

V pořadu by měly tančit páry stejného pohlaví. Prý tak přijmou moderní trendy ve společnosti. Proč ale budeme pošlapávat tradice? Psal jsem to už mnohokrát – ať si v soukromí dělá kdo chce co chce. Ale proč měnit to, co desítky nebo stovky let funguje?

Taneční páry, pokud se bavíme o klasických tancích, přece tvoří muži a ženy. A je u toho jedno, kdo z tanečníků s kým sdílí ložnici. Nebo snad musí tanec na parketu symbolizovat sexualitu? Co přijde v příštím roce? Mezi tanečníky bude muset být povinně alespoň jeden pár muslimských migrantů, kdy ženy budou muset být od hlavy k patě zahaleny v černém hábitu? A budou i mnohočetné taneční skupinky?

V případě některých přistěhovalců přece mají muži více manželek, i to by se tedy do soutěže jistě mělo zrcadlově promítnout… Je mi opravdu smutno z toho, kam se pod rouškou tolerance a módních trendů posouváme.