Norská statistika: Potomci přivandrovalé svoloče páchají více trestných činů než rodiče

OSLO | Potomstvo přivandrovalců má větší kriminalitu než samotní přivandrovali. Podle norské Pokrokové strany to napovídá, že k integraci nedochází automaticky a Norsko musí více vyžadovat řešení tohoto problému. Uplácení migrantů penězi a službami nepomáhá. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Takový milý negr

Nedávná studie provedená společností Statistics Norway, kterou si objednala norská Pokroková strana, ukázala, že parchanti přivandrovalců páchají více trestných činů než jejich rodiče (první generace přivandrovalých parazitů).

Podle čísel organizace Statistics Norway, muži v Norsku narození do negerských rodin Somálců páchají ve věku 15-35 let 4,6krát tolik násilných trestných činů. U mužů s mu-slimáckými kořeny v Iráku je to 4krát tolik. Podobné výsledky jsou vidět u „marockých Norů“ (3,2), „tureckých Norů“ (2,8) a „pákistánských Norů“ (2,4). Potomek přivandrovalců nemůže být ani v páté generaci norem, jelikož se Nory nekříží, ale stále jsou to jen špinaví přivandrovalci.

„Existují o mnoho vyšší počty mezi migranty u jistých druhů trestných činů, jako je zneužívání v blízkých vztazích. A o dost méně u jiných druhů, například zpronevěry,“ řekl novinám Aftenposten Sigmund Book Mohn ze společnosti Statistics Norway.

Od roku 2015 do roku 2017 bylo celkově 443 lidí obviněno ze „zneužívání v blízkých vztazích“, včetně domácího násilí. Ze 443 případů bylo 185 imigrantů, což je známkou dramaticky vysokých počtů. „Musíme zastavit to zamlčování,“ prohlásila představitelka Progresivní strany a bývalá ministryně pro integraci Sylvi Listhaug.

Podle jejích slov a slov mluvčího Progresivní strany pro integraci Jona Helgheima to znamená, že k integraci v průběhu času automaticky nedochází. „Není to tak, že když je budete uplácet penězi a službami, což Norsko dělá dobře, tak to řeší problém. Musíme více vyžadovat a lépe sledovat, zdali mají integrační opatření nějaký vliv,“ prohlásil.