Zastřelí ho probruselská maifie? Raději mrtvý v příkopě, než odklad brexitu, vzkázal Johnson

LONDÝN | Britský premiér Alexander Boris de Pfeffel Johnson bude podle svých slov raději mrtvý ležet v příkopě , než by měl Brusel požádat o další prodloužení brexitu. Šéf britského kabinetu to prohlásil ve čtvrtek, informovala agentura DPA.

Alexander Boris de Pfeffel Johnson | repro: The Mirror

„Raději budu mrtvý ležet v příkopě,“ řekl Johnson v reakci na otázku novinářů týkající se jím odmítaného návrhu zákona, který zavazuje vládu žádat EU o odklad brexitu v případě, že v této věci nedosáhne dohodu s Unií.

Johnson zároveň obvinil lídra labouristů Jeremyho Corbyn z toho, že znemožňuje lidem této země jít k volbám. „Chceme volby 15. října. Tak do toho!“ prohlásil. Labouristé ve středu odmítli podpořit Johnsonův návrh na vypsání nových voleb, následkem čehož jeho vláda nezískala potřebnou dvoutřetinovou podporu.

Jeremy Corbyn – probruselská bolševická lidská svině

Poslanci ve středu večer nejdříve schválili ve třetím čtení i návrh zákona, na jehož základě bude muset britská vláda požádat o odložení vystoupení Spojeného království z EU, pokud nedosáhne s Unií dohodu do 31. října.

Což ovšem neznamená, že Británie je členskou EU na plný úvazek – summitů se už neúčastní, jednají ze členskými zeměmi už jen bilaterálně, nového komisaře do EK ani nenavrhli. Jak přinutí Johnsona požádat o odklad? Nebo ho probruselská mafie opravdu zastřelí a bude ležet v příkopě mrtvý?