Prašivý pes Recep Tayyip Erdoğan vydírá EU a hrozí, že otevře stavidla migrace

ANKARA | Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan pohrozil, že „otevře dveře“ pro vetřelce, aby se mohli dostat do evropských zemí. Je tak odhodlán učinit v případě, že v nejbližší době nevznikne na severu Sýrie takzvaná bezpečnostní zóna, informovala agentura AP.

Prasečí rypák jako vůdce mu-slimáků

Jak dále informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk, tak Turci dlouhodobě žádá zřízení bezpečné zóny na severu Sýrie s cílem zastavit proud vetřelců do Turecka a vytlačit z oblastí u tureckých hranicích kurdských bojovníků, jejichž Ankara považuje za teroristy.

a zřízení takové nárazníkové zóny se Turecko a Spojené státy (SS) dohodly už před měsícem, avšak dohodu se zatím nepodařilo zrealizovat. Podle tureckých představitelů totiž Washington v této oblasti neplní své závazky. Ankara proto opakovaně hrozí, že podnikne ofenzívu vůči syrským Kurdům, kteří jsou spojenci Američanů. Problém je, že to není ani území SS a ani Turecka, ale Syrské arabské republiky. A co s tím má společného Evropská unie?

Prašivý pes Erdoğan ve čtvrtek vyhrožoval, že pokud k vytvoření bezpečné zóny v severní Sýrii nedojde v krátkém čase v koordinaci se Spojenými státy, Turecko ji vytvoří ve vlastní režii. Současně vydíral vpuštěním mu-slimáckých vetřelců do Evropy, které zadržuje v Turecku.

„Budeme nuceni otevřít dveře. Nemohou nás tlačit k tomu, abychom toto břemeno nesly pouze my sami,“ prohlásil Erdoğan na shromáždění své vládnoucí Strany spravedlnosti a rozvoje (AKP). Turecko by chtělo v bezpečné zóně na severu Sýrie umístit zhruba milion z 3,65 milionu přivandrovalců do země.