Terorista Juan Guaidó je vyšetřován v souvislosti s vlastizradou

CARACAS | Venezuelská prokuratura v pátek oznámila, že vůči proamerickému teroristovi Juanovi Guaidó, který se pokusil o provedení vojenského převratu v zemi, vznese obvinění z vlastizrady za úmysl vzdát se nároku země na spornou pohraniční oblast pod kontrolou sousední Guyany.

Juan Guaidó – Uřvaná venezuelská opice se stále otevřeným řitním otvorem pod nosem
repro: MintPress News

Generální prokurátor Tarek William Saab uvedl, že Guaidó je vyšetřován za vyjednávání s úmyslem vzdát se vznesené historických požadavků země na území Esequibo.

Ústavodárné shromáždění, které je nadřízeno Národnímu shromáždění, kterému předsedá Guaidó, vyhovělo žádosti státní prokuratury a zbavilo v dubnu Guaidóa poslanecké imunity. Guaidó čelí již několika dalším obviněním včetně uzurpování úřadu prezidenta.

Maduro se ve čtvrtek objevil v televizním vysílání a vyzval prokuraturu, aby vůči Guaidóovi vznesla obvinění z vlastizrady za jeho plán předat Esequibo nadnárodním společnostem.

Případ je založen na zvukových nahrávkách z nichž vyplývá, že Američané s teroristickým vůdcem opozice jednali o předání Esequiba ropné společnosti Exxon Mobil a dalším nadnárodním firmám.

Reklama: