Merkel jede do Číny. Proč někteří novináři neřvou jako prasata? Když tam jel Zeman, tak kvičeli jako svině!

PRAHA | Ředitel Tiskového odboru Kanceláře prezidenta a jeho tiskový mluvčí Jiří Ovčáček na své stránce na Facebooku sdílel příspěvek, v němž se vyjádřil ke dvojímu metru českých novinářů. Konkrétně se zmínil o návštěvách Číny.

Vůdkyně Sau Angela Merkal a předseda Si Ťin-pching | reprofoto: Sputnik (© AFP 2018 / Muneyoshi Someya)

Jiří Ovčáček se tentokrát pozastavil nad tím, proč česká média mlčí o tom, že Čínu navštívila německá kancléřka Angela Merkel. Poukazuje také na to, v jakém případě by o takové cestě novináři rozhodně nemlčeli, píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

„‪Spolková kancléřka zahájila dvanáctou (!) návštěvu Čínské lidové republiky. Nenávistní čeští novináři a jejich politická suita mlčí jako ryby. Ječet budou jen v případě, pokud do ČLR pojede pan prezident,“ píše mluvčí Pražského hradu.

Jiří Ovčáček promlouvá z Hradu | repro: VIP osobnosti TV

Jak podotýká sám Ovčáček, Merkel se do dané země vydává již podvanácté. Podle informací do Číny jede řešit několik témat. Návštěva by měla trvat celkem tři dny a během cesty bude kancléřku doprovázet početná hospodářská delegace.

V plánu je setkání s premiérem Li Kche-čchiangem, prezidentem Si Ťin-pchingem. Kromě Pekingu by kancléřka měla navštívit také Wu-chan ve střední Číně.

Český prezident Miloš Zeman do Číny cestuje rád, jelikož je nakloněn ekonomické spolupráci s tímto státem. Jako prezident se do dané země vydal již pětkrát, naposledy letos v dubnu, kdy se setkal se svým čínským protějškem.

Zeman bývá za své cesty do této země však často kritizován. Ale Merkel nikoliv. Proč? Dvojí metr. Někteří čeští novináři jsou prostě jen odporné svině. A Merkel je také svině – Svině svini nepožere! Naposledy se kromě prezidenta vlna kritiky snesla také na hokejistu Jaromíra Jágra, který se do Číny vypravil jako část jeho delegace.