Paušální daně jsou správným krokem

Již před dvěma lety jsem spolu se Stranou soukromníků navrhoval zavedení paušální daně pro živnostníky. Odpovědí od vládních politiků však tehdy bylo jen odmítání, respektive mlčení. Jsem upřímně rád, že toto téma je opět na pořadu dne a že se snad tato myšlenka dočká realizace.

Ivo Valenta

Ministr Karel Havlíček spolu s Alenou Schillerovou totiž přicházejí s návrhem na usnadnění života malým a středním podnikatelům. A mezi základní pilíře patří mimo jiné právě zavedení jednotného paušálu pro živnosti s příjmem do jednoho milionu korun ročně, který by podnikatelé platili namísto daní, sociálních a zdravotních odvodů.

Souhlasím s prezidentem Hospodářské komory Vladimírem Dlouhým, že přes veškeré sliby se podmínky pro malé živnostníky za poslední roky dramaticky zhoršily.

Těší nás proto, že vláda de facto vyslyšela návrh. Budeme celou záležitost sledovat, aby také došlo k realizaci a nezůstalo jen u slibů. Živnostníci, kteří bojují s obrovskou mírou byrokracie, si přece zlepšení podmínek rozhodně zaslouží.