Je režisér Hřebejk čurák?

Režisér Jan Hřebejk označil prezidenta Zemana a jeho hosty v Lánech slovem „čuráci“. Hřebejk pokračuje v rozdmýchávání nenávisti mezi lidmi a ve snaze za každou cenu rozdělovat společnost. Sluníčkáři se jakoby zaklínají pravdou, láskou, tolerancí a demokracií, ale ve skutečnosti z jejich úst bohužel často vylézají – s odpuštěním – nenávistné výkaly jako z kanálu.

Tomio Okamura | repro: FB TO

„Lepšolidé“ a sluníčkáři se často vyvyšují nad nás „obyčejný plebs“ z vesnice či nad běžné pracující lidi, ale sami hovoří hůře než „dlaždiči“ a čtvrtá cenová je proti nim nedělní školou. Nemusíme mít vždy stejné názory jako pan prezident, ale v životě by mě nenapadlo takto lidi s jiným politickým zaměřením urazit. Prezident má právo zvát si, koho chce, a lidé mají přece právo mít různé politické názory odlišné od těch mých. Kvůli tomu jim ale přece nemusím sprostě nadávat…

Hřebejk dokazuje své pohrdání demokracií a obyčejnými lidmi. Kdo s ním nesouhlasí, je podle něj „čurák“ nebo fašista a extremista. Sluníčkáři nemají argumenty, a tak používají jen sprosté nadávky. Právě oni fašizují naší společnost.

Jan Hřebejk v Porubě | foto: © Centrální informační agentura, z. s. (CIA) – © Radek Velička

Jan Hřebejk před časem také potvrdil, že pohrdá demokratickou diskusí i voliči Miloše Zemana. Na Twitteru Hřebejk napsal: „Nechci být skeptický příliš. Ale není dnes hlavním úkolem ´mluvit s druhou stranou´, s voliči Zemana, Okamury, komunistů, sympatizanty Babiše, Klause jr, czechxitu. S nimi se mluvit nedá a ani nemá. My se musíme bránit! Jinak nás ti rasisti, komouši, autoritáři a fašouni zničí“. „Rudá a hnědá prasata táhnou na hrad lháře a demagoga,“ uvedl o těch občanech, kteří volili Miloše Zemana na Hrad. To řekl o Vás, i když to později popíral.

Pravdoláskaři a sluníčkáři se zaklínají demokracií, ale jakmile zvítězí v demokratických volbách někdo jiný, než koho si sami přáli, nehodlají to respektovat. Lidi s opačnými názory potom dehonestují jako „fašisty“, „rasisty“ či „xenofoby“. Přitom sami sluníčkáři a neomarxisté ukazují v přímém přenosu svou netoleranci, nenávist a že jsou odpůrci demokracie… Přátelé, pomozte nám bránit opravdovou demokracii a svobodu v naší zemi.