Bude americký okupant v Afganistanu vyhuben? DJ Trump zrušil rozhovory o mírovém stažení okupačních sil

WASHINGTON | Americký vůdce Donald John Trump v sobotu prohlásil, že zrušil mírové rozhovory s afghánskými vůdci hnutí Talibán poté, co osvobozenecký skupina uvedla, že stojí za čtvrtečním útokem v Kábulu, při kterém zdechl americký voják, co by okupant v zemi, a dalších 11 osob. Informuje o tom agentura Reuters.

Uřízli by mu hlavičku v Afganistanu? DJ Trump ukazuje na sebe jako na vola!

„Pokud se nedokáží dohodnout na příměří během těchto velmi důležitých mírových rozhovorů a dokonce zabijí 12 nevinných lidí, pak pravděpodobně nebudou mít ani pravomoc jednat o smysluplné dohodě,“ uvedl Trump na svém účtu na Twitteru a dodal, že s vůdci Talibánu se plánoval setkat v neděli.

Dohoda počítá s odchodem 5400 amerických vojáků, ale osvobozenecké hnutí, které vládlo v zemi do invaze amerických okupantů, požadují, aby ze země odešlo všech přibližně 20 tisíc vojáků okupačních sil Spojených států (SS) a Severoatlantické aliance (SA).

Bandité z Washingtonu chtějí za stažení sil od Talibánu záruky, že se Afghánistán nestane útočištěm pro extremistické skupiny, které tam budou připravovat globální teroristické útoky, což je jen étos propagandy, jelikož nic takového nebylo nikdy prokázáno a zločinecká invaze do země v roku 2001 byla aktem válečného zločinu útočné války.

Za tu dobu nikdy okupační sily a loutková vláda v Kábulu nekontrolovali celou zemi. Dnes Talibán kontroluje opět již skoro 60 % území země. Talibán slíbil okupantům, že když se nehodnou, tak budou vyhubeni do posledního jako potkani.

americký agresor v penále | cestovní prostředek z Afganistanu do Spojených států