Je jen rusofobní hovado? Vůdce z Pentagonu Mark Thomas Esper nařizuje jiným jak se mají chovat

PAŘÍŽ | Americký ministr obrany Mark Thomas Esper prohlásil, že Rusko musí změnit své chování, aby mohlo pracovat společně s USA, a nesoustředit se na neshody, ale naopak na to, v čem obě země zaujímají stejné stanovisko.

Esper jako ministr války SS a poskok vůdce DJ Trumpa

„Rusko i nadále přispívá k nestabilitě, jelikož narušuje územní celistvost svých sousedů,“ prohlásil Esper během tiskové konference v Paříži, jaksi zapoměl, že Spojené státy mají své protektoráty v Pacifiku a kolonii s otroky Portoriko a okupují všechny světové oceány a že jsou největšími globálními teroristy a ruskou obranu nazval agresí.

Vypadá to, že Mark Thomas Esper je jen rusofobní hovado a lhář. Nebo jak vyhodnotit takto slova: „Bylo by skvělé, kdyby se Rusko mohlo chovat jako normálnější země, která sdílí západní hodnoty, které sdílí Spojené státy, Francie a další naši spojenci v NATO. <...> Rusko musí změnit své chování a chovat se v souladu s pravidly a normami, které jsme stanovili. To je nejlepší způsob, jak se pohybovat kupředu,“ odpověděl ministr obrany na prohlášení francouzského prezidenta Emmanuela Macrona o tom, že odstrkovat Rusko od Evropy je velká chyba.

Spojené státy nesou smrt

Rusofobní americký dobytek z Pentagonu Esper vyjádřil politování, že se nyní země nacházejí v podobné situaci. „Naším cílem je pokusit se uvést je (Rusko – pozn. red.) na nejlepší cestu, kde můžeme pracovat společně a nesoustředit se na neshody, ale na to, v čem se shodneme, a spolupracovat za účelem naší společné ekonomické prosperity, prosazovat naše hodnoty a zájmy,“ uzavřel ministr války a americké agrese Esper.

Předtím Macron prohlásil, že odstrkovat Rusko od Evropy je velká strategická chyba, bez hluboké revize vztahů s Moskvou není možný nový evropský projekt. Uvedl, že zůstávat ve válce pozic s Ruskem, stejně jako „jednat z pozice slabého vůči Rusku“ není v zájmu Francie, a proto je podle jeho názoru třeba přehodnotit tuto gramatiku (vztahů s Ruskem – pozn. red.) velmi hluboko.“