Hurikán Dorian zasáhl kanadskou provincii Nové Skotsko

HALIFAX | Hurikán Dorian doprovázený větrem s rychlostí až 155 kilometrů za hodinu, který v noci na neděli zasáhl východní pobřeží Kanady, způsobil rozsáhlé záplavy a výpadky v dodávkách elektřiny. Informovala o tom agentura AFP.

Bouře doprovázena intenzivním deštěm a silným větrem, která udeřila na pobřeží kanadské provincie Nové Skotsko jižně od její metropole Halifax, vyvolala vlny vysoké až 20 metrů.

V důsledku větru, který poškodil sloupy elektrického vedení, se bez dodávek elektrické energie ocitlo více než 450 tisíc domácností.

Dorian řádí v Halifaxu

Na některých místech naměřili meteorologové v Novém Skotsku až 100 milimetrů srážek. V centru Halifaxu se na rozestavěný bytový dům zřítil stavební jeřáb. „Mluvíme tu o velmi nebezpečné bouři,“ řekl Bob Robichaud z Kanadského centra pro hurikány.

Podle meteorologů by měl Dorian doprovázený silným větrem a hustým deštěm postupně přesouvat na severovýchod, těsně minout východní část Ostrova prince Edwarda a v neděli ráno místního času zasáhnout západ ostrovní provincie Newfoundland.