Silný tajfun řádil v KLDR. Zničil tam stovky domů

PCHJONGJANG | Nejméně pět lidí přišlo o život a tři osoby utrpěly zranění v důsledku řádění silného tajfunu, který o víkendu zasáhl Korejskou lidově demokratickou republiku (KLDR). Zničeny byly stovky domů a desetitisíce hektarů polí, informovali o tom severokorejské státní média.

Korejským poloostrovem se přehnal tajfun | repro: ifrc.org

Tajfun Lingling ještě předtím zasáhl sousední Korejskou republiku na jihu poloostrova, kde si vyžádal tři mrtvé a třináct zraněných. Způsobil přerušení dodávek elektřiny do přibližně 160 tisíc domácností. Podle agentury AP šlo o jeden z nejsilnějších tajfunů, jaký kdy zasáhl Korejský poloostrov.

Podle severokorejské tiskové agentury KCNA bylo během řádění tajfunu v KLDR zničených, poškozených nebo zatopených 460 domů a 15 veřejných budov. Zničená byla úroda na přibližně 46 tisíců hektarech zemědělské půdy.

Tajfun řádil v KLDR od sobotního odpoledne do nedělní půlnoci místního času. Po přechodu nad územím KLDR zeslábl a přesunul se směrem k ruskému městu Vladivostok. Kim Čong-un už v pátek svolal krizové zasedání odpovědných činitelů, kterým vytkl nedostatečné přípravy na příchod tajfunu.

Reklama: