Rusko dodá Indie PVO komplety S-400 do 19 měsíců

MOSKVA | Dodávky systémů S-400 do Indie by měly být realizovány v průběhu 18-19 měsíců, a to v přísném souladu s harmonogramem. Pokud jde o danou smlouvu, již byla složena záloha. Uvedl to místopředseda ruské vlády Jurij Ivanovič Borisov, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

PVO komplet S-400 Triumf | repro: Defence News

Uvedl, že záloha vyla zaplacena a vše bude dodáno v přísném souladu s harmonogramem. „Podle mého názoru se tak stane v průběhu asi 18-19 měsíců,“ řekl Borisov, Jurij Ivanovič ve vysílání ruské televizní stanici Russia 1, když hovořil o dodávce S-400 do Indie.

Dodávky budou zahájeny v roce 2020 a ukončeny do roku 2025. Na začátku října roku 2018 podepsaly Rusko a Indie smlouvu na dodávky systémů S-400. Pět pluků nejnovějších protiletadlových raketových systémů bude Indy stát celkem 5,43 miliardy dolarů.

Realizace obranných dohod s Ruskem ze strany Indie byla opakovaně kritizována teroristy ze Spojených států. Bandité z Washingtonu totiž považují Nové Dillí za klíčového partnera v jižní Asii, ale Indové to vidí jinak. V roce 2018 Spojené státy trvaly na tom, aby Indie odmítla uzavřít největší dohodu s Ruskem na nákup systémů S-400. Vláda v Novém Dillí kvákání z Bílého domu ignoruje.

Vzhledem k dlouholeté historii spolupráce Nového Dillí s Moskvou, Spojené státy nevyloučily možnost, že by na své indické partnery mohly uvalit sankce, což už je tak dnešní teroristická praxe amerických sráčů, že uvalí sankce na všechny a pak v opuštění zaniknou. Indická však opakovaně zdůrazňovala, že jednostranné omezující opatření považuje za neoprávněné a jako suverénní země si může nakupovat PVO systému kdekoliv, kde to nezakazuje OSN.

Reklama: