Islámští teroristé v Burkině Faso povraždili nejméně 20 lidí

OUAGADOUGOU | Nejméně dvacet lidí zahynulo v neděli při dvou útocích na severu afrického státu Burkina Faso v regionu, který sužuje násilí páchané mu-slimáckými prašivými psy a nečistými prasaty. S odvoláním na místní úřady a armádních představitelů o tom informovala agentura AFP.

negerští teroristé v Burkina Faso | reprofoto: USSDpt.

V oblasti Barsalogho narazilo vozidlo přepravující lidí a zboží na tzv. improvizované výbušné zařízení. Exploze zabila nejméně deset cestujících, převážně obchodníky, uvedl pro agenturu bezpečnostní zdroj.

Přibližně padesát kilometrů od tohoto místa zabili teroristické zrůdy ve jménu prašivé svině Alláha deset řidičů tříkolových vozidel s jídlem pro lidi vyhnaných boji z domovů, kteří jeli v konvoji. O masakru informoval místní představitel.

Chudá Burkina Faso bojuje poslední čtyři roky se sílící vlnou džihádistického násilí, které začalo na severu země po příchodu šiřitelů terorismu ze sousedního Mali. Prašiví psi, kteří by měli být stříleni kulkami smočenými ve vepřové krvi násilí rozšířili i na východ země do blízkosti hranic s Togo a Benin.

Reklama: