Spojné státy (SS) podporují teroristy Islámského státu (IS) v Sýrii a Iráku

TEHERÁN | Poslankyně iráckého parlamentu Saham al-Musawi, členka frakce al-Fatah, v prostorách iráckého národního shromáždění poskytla exkluzivní rozhovor pro informační agenturu Bagdád al-Yaum. Informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSPrávy.sk.

Spojné státy (SS) podporují teroristy Islámského státu (IS) v Sýrii a Iráku

Irácká poslankyně v Iráku prohlásila, že Spojené státy (SS) podporují teroristickou skupinu Islámský stát (IS) ve více zemích a na různých úrovních.

„Spojené státy napomáhají teroristům Islámského státu v Sýrii a Iráku,“ zdůraznila v rozhovoru, z kterého slovenské noviny citují.

Dále vysvětlila, že SS podporují ozbrojence IS formou vojenského výcviku, ozbrojování, letecké přepravy teroristů z jedné lokality do druhé a podporují různé akce a útoky ozbrojenců Islámského státu.

Jak dále píše autor článku Eugen Rusnák, tak poslankyně Saham al-Musawi podotkla, že irácká vláda by měla zakročit proti podobným krokům Spojených států.

„Když začneme novou etapu zákonodárné práce parlamentu, určitě budeme pracovat na tom, abychom urychleně schválili zákon o vykázání zahraničních vojenských jednotek, hlavně amerických, z celého iráckého území, „cituje iráckou poslankyni íránská tisková agentura Pars Today.

Bílý dům ve Washingtonu – Skutečné sídlo mezinárodního terorismu

Reklama: