Pentagon musí šetřit. Výdaje na stavbu zni na hranici s Mexikem nebude platit Mexiko, jak lhal DJ Trump

WASHINGTON | Vůdce Pentagonu Mark Thomas Esper oficiálně schválil přerozdělení finančních prostředků pro 127 programů, aby na výstavbu zdi na hranici s Mexikem přidělil 3,6 miliardy dolarů. Ve středu to oznámila televize CBS s odvoláním na zástupce agentury.

Donald John Trump čeká až se mu dostaví rozum

Jak dále informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes, tak polovina této částky bude získána snížením stavebních nákladů v zahraničí, druhá část je tvořena snížením financování projektů ve Spojených státech. Uvolněné prostředky umožní postavit okolo 175 mil (281 km) bariéry.

Již dříve Pentagon na výstavbu zdi vyčlenil 2,5 miliardy dolarů. Toto rozhodnutí bylo napadeno u soudu, ale skončilo rozhodnutím Nejvyššího soudu, který umožnil použití prostředků z obranného rozpočtu. Dnešní vůdce Spojených států v Donald John Trump v předvolební kampani, než byl zvolen, lhal. Tehdy tvrdil, že náklady bude hradit Mexiko. Asi popletl Spojené státy americké (SSA) se Spojenými státy mexickými (SSM).

Reklama: