Tajfun Faxai zasáhl Tokio a zabil jednoho člověka

TOKIO | Silný tajfun Faxai se v pondělí přehnal přes metropolitní oblastá Tokia, kde zabil jednoho člověka a způsobil desítky zranění. Narušil také dopravu v době ranní špičky a vedl k rozsáhlým výpadkům elektřiny. Informovaly o tom agentury AP, Reuters a AFP.

Jeden z nejsilnějších tajfunů, jaký zasáhl Tokio za uplynulé roky, přešel v pondělí nad ránem přes město Čiba východně od japonské metropole po tom, jak se přehnal Tokijským zálivem. Doprovázel ho vítr s nárazy do 216 kilometrů za hodinu, což je nejvyšší rychlost, jakou tam kdy zaznamenali, uvedla japonské média.

Řádění tajfunu vedlo v oblasti ke zrušení více než 130 letů a zastavení provozu hlavních železničních tratí. Ochromena doprava způsobila problémy při ranním dojíždění do práce mnohým obyvatelům širší oblasti Tokia, v níž žije kolem 36 milionů lidí.

Následky řádění tajfunu v Tokiu

Úřady přitom varovaly, že je nebezpečné vycházet ven, a naléhavě upozorňovaly na hrozbu záplav. Úřady potvrdily úmrtí ženy ve věku padesáti let, kterou našli ležet na tokijské ulici. Záběry z nedaleké bezpečnostní kamery ukázaly, že ji strhl silný vítr a vrazil s ní do budovy, uvedla veřejnoprávní televize NHK.

Další ženu ve věku nad 20 let zachránili v jejím domě ve městě Ičihara po tom, jak se na budovu zhroutil kovový sloup. Utrpěla vážná zranění.