Automobilní škola získala klíčky od tatrovky, kterou smontují žáci

ÚSTÍ NAD ORLICÍ | V pátek se v areál SÚS Pardubického kraje uskutečnil silniční veletrh za účasti náměstků hejtmana Romana Línka a Michala Kortyše a dále radního pro oblast školství Bohumila Bernáška. Ten, společně s ředitelem Střední školy automobilní Ústí nad Orlicí Petrem Vojtěchem, převzal symbolický klíč od nákladního automobilu Tatra. Reálný automobil postaví z dodaných součástek a dílů během následujících měsíců žáci ústecké školy.

Předání symbolických klíčů | repro: pardubickykraj.cz

„Moderní dopravní systémy a silniční technika potřebují špičkové odborníky. Ti se vzdělávají na našich středních školách. Hledáme způsoby, jak učební obory zatraktivnit, a jak žáky seznamovat co nejlépe s praxí. Jednou z cest bude sestavení reálného nákladního automobilu. Žáci automobilní školy v Ústí nad Orlicí dostanou, zjednodušeně řečeno, stavebnici nákladního automobilu TATRA. Komponenty dovezou dva kamiony v bednách, jedná se přibližně o 2000 součástek. Automobil potom žáci ve školních dílnách smontují,“ sdělil Bohumil Bernášek.

Stavebnici automobilu TATRA Phoenix zakoupil Ústecké škole Pardubický kraj. Podobná akce se uskutečnila v loňském roce velmi úspěšně v kraji Vysočina. Komponenty na postavení automobilu budou do školy dodány na začátku podzimu. Nácvik montážních prací bude trvat několik měsíců za odborného dozoru pracovníků firmy TATRA. Sestavené auto bude převezeno do Kopřivnice, kde se uskuteční diagnostický proces i zkušební jízdy na polygonu, opět za účasti žáků a pedagogů ústecké školy.

„Chci poděkovat Pardubickému kraji za unikátní školní pomůcku. Je to názorná ukázka toho, jak lze podpořit praktické vzdělávání v technických oborech,“ řekl Petr Vojtěch, ředitel SŠ automobilní Ústí nad Orlicí.

Reklama: