Totalita: Finská politička si dovolila citovat z Bible. Už ji stíhá policie za šíření nenávisti

HELSINKI | Křesťanská politička a bývalá ministryně vnitra Päivi Maria Räsänen od finských křesťanských demokratů se vyjádřila kriticky k pochodu gayů a k tomu citovala z Bible Římanům 1:27. Nyní své slova musí vysvětlovat politici v rámci vyšetřování „šíření nenávisti“, píše slovenský křesťansko-konzervativní deník HlavnéSprávy.sk o nacistickém pronásledování křesťanů ve Finsku.

Päivi Maria Räsänen | repro: alchetron.com

Ve Finsku vyšetřuje policie křesťanskou političku za to, že kritizovala Evangelickou luteránskou církev, do které patří, za podporu pochodu Pride.

Oznamuje to magazín „PRO“. Finská politička Päivi Maria Räsänen a bývalá ministryně vnitra, která zasedá ve finském parlamentu od roku 1995, citovala z listu Římanům verš 1:27 v němž homosexualita označuje za hřích.

Jakub Janda – Buzna a pornoherec – Vlastizrádce lhář a zločinec

Päivi Maria Räsänen napsala: „Jak to zapadá do základů církve – Bible – povýšit ostudu a hřích na pýchu?“, zněl její příspěvek na Twitteru. Následně byla politička znepokojena, protože nyní se i biblické citáty považují za nelegální: „Doufám, že toto nebude vést k autocenzuře křesťanů.“

Tweet zapříčinil masivní pobouření v levicových a liberálně-demokratických kruzích, které se vyžívají v pronásledování křesťanů a používají k tomu nacistické praktiky. Finská policie zahájila vyšetřování kvůli podněcování proti sexuálním a genderovým menšinám, potvrdil mluvčí policie pro Helsinki Times. Vítejte v totalitě, kdy nesmíte sexuální devianty dle pravdy označit za devianty a to ani náznakem či citátem z Bible Svaté.

Ilustrační sníme Bible