Střípky ze života Jindry Hojera z Rychlých šípů

PARDUBICE | Když se vysloví jméno autora Ing. Jindřich Hojer, CSc., tak málokoho napadne, že by dotyčný kmet mohl být známou postavou z nejslavnějšího českého komiksu. V roce 1936, ještě jako malý kluk, byl Jindra Hojer členem Foglarova skautského oddílu Pražská dvojka a stal se předlohou známé postavičky z Rychlých šípů.

Autor knihy s autorem článku a ježek v kleci

Po úspěchu knihy Záhadné hlavolamy pro chytré hlavičky se Jindra Hojer rozhodl, že ke svým 95. narozeninám nadělí fanouškům nové dílo, tentokrát ryze o svém životě pod názvem Střípky ze života Jindry Hojera. O dobrodružství v životě reálného Jindry Hojera však rozhodně nebyla nouze a líčení je plné dramatických i komických momentů.

Autenticitu knize dodává fakt, že byla napsaná na autorově oblíbeném psacím stroji. Psal ji sám osobně. Povídky a příběhy předává nezmar Jindra Hojer svým čtenářům s osobitou nadsázkou, lehkostí a vtipem, který provází všechny jeho příběhy, a to i ty smutné. Příběhy ze života i z cest po Řecku a Itálii z doby před sametovou revolucí i těsně po ní provázejí autorovy fotografie. Stejně jako předešlý titul knihu vydalo nakladatelství Knihysúsměvem.cz.

Křest knihy v Pardubicích

Křest knihy s autogramiádou proběhl 5. září před pardubickým knihkupectvím Mozaika na pardubickém hlavním nádraží. Kmotrem knihy byl česká astronom, astrofyzik a popularizátor české vědy Jiří Grygar.

Dostavila se řada regionálních představitelů veřejného života a samosprávy. Autor dostal na křtu také mimo jiné dort s vlastní postavou a motivem Rychlých šípů. Fanoušci Jindry Hojera se sjeli nejen z blízkého okolí, ale třeba i z okolí Plzně.

Příznivci Rychlých šípů neváhali a vážili i dlouho několikahodinovou cestu vlakem. Určitě ale nelitoval nikdo, kdo dorazil a setkal se tak se skutečným Jindrou Hojerem.

Reklama: