Francie nepodpoří další odklad Brexitu, uvedl ministr zahraniční Jean-Yves Le Drian

PAŘÍŽ | Francouzský ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian v neděli odmítl za daných okolností podpořit možnost dalšího odkladu odchodu Británie z EU, který je v současnosti naplánován na 31. října. Informovala o tom agentura AFP, píše slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Pomůže Francie Britům s Brexitem? Le Dian, v rohu pak Macron a Johnson

„Za současných okolností rozhodně ne … Nechce se nám každé tři měsíce absolvovat totéž,“ řekl Le Drian v rozhovoru pro soukromou rozhlasovou stanici Europe 1 na margo ochoty Francie podpořit další odklad brexitu v zemi, která podle AFP prochází politickou krizí.

Obě komory britského parlamentu – Dolní sněmovna i Sněmovna lordů – schválili tento týden návrh zákona zavazující premiéra Alexandera Borise de Pfeffel Johnsona, předložit parlamentu ke schválení návrh dohody o brexitu nebo nechat poslanců hlasovat o odchodu Británie z EU bez dohody.

Pokud by to Johnson do tohoto termínu neudělal, musel by požádat EU o odklad termínu brexitu do 31. ledna 2020. Britský premiér však trvá na tom, že Spojené království musí opustit EU 31. října, ať už s dohodou, nebo bez ní, s čím nesouhlasí ani opozice, ani část poslanců jeho vlastní Konzervativní strany. Po francouském postoji je jasné, že Johnson rád požádá bez změny postoje a EU nevyhoví, jelikož to zamítne Francie a nemusí být sama.

Reklama: