DJ Trump je znepokojen stavem ekonomiky SS

WASHINGTON | Vůdce Spojených států (SS) Donald John Trump je znepokojen stavem ekonomiky SS a svým poradcům přikázal připravit kroky, kterými by mohl reagovat na náhlé zhoršení situace. Úkolem poradců a asistentů je nebezpečné příznaky okamžitě detekovat a upozornit na ně. Podobně organizoval konec II. světové války Adolf Hitler, vše podělal a pak řval.

DJT | repro: vanguardia.com.mx

Americký vůdce je znepokojen negativními trendy ve vývoji amerického hospodářství a média, která jsou pro němu, tak ty tvrdí přesný opak. DJ Trump tvrdí, že SS ohrožuje krize a je třeba zvýšit důvěru Američanů ve vlastní národní hospodářství. Vůdce Trump se vyjádřil i k diskutovaným opatřením (daňové úlevy, aktualizovaná verze dohody NAFTA s Mexikem a Kanadou, tlak na FED, …) No, spíše za tím budou ekonomické války, které vyhlásil a ve kterých Spojené státy prohrávají.

Vůdce DJ Trump pozorně sleduje vývoj v SS, jeho poradci se snaží uklidnit americkou veřejnost, která znepokojeně sleduje negativní trendy vývoje v otázce čínsko-amerických vztahů či stále markantnější oslabování americké ekonomiky.

Za oslabování americké ekonomiky mohou paradoxně odpůrci vůdce SS Donalda J. Trumpa, kteří určují agresivní charakter americké zahraniční politiky (agresivní války SS nesmírně vyčerpávají) a kteří odmítají bolestné reformy americké ekonomiky, navrhované Trumpem, protože americké reformy by oslabily jejich zisky, hájí svého vůdce jeho sympatizanti.