Akce vyvolala reakci. Nepokoje organizované Navalným posílily v Moskvě komunisty; Navalného opozice volby prohrála drtivě – 4 mandáty

MOSKVA | Vůdce protiputinovské opozice Alexej Anatoljevič Navalnyj se přičinil o skvělý volební výsledek ruských komunistů v komunálních volbách v Moskvě, informuje o víkendových výsledcích voleb v Mosvě slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk. Média hlavního proudu nás krmí, že Jednotné Rusko v Moskvě oslabilo, ale Navalného nepokoje pomohly komunistům. Chtějí tak voliči vzkázat, že by měl Navalný raději mlčet nebo odejít ze země?

Alexej Anatoljevič Navalnyj | repro: riafan.ru

Po jeho výzvě Navalného, Alexeje Anatoljeviče k voličům, aby volili kohokoli jiného než kandidáty vládní ​​strany Jednotné Rusko, kterou v rámci propagandy nazýval stranou Vladimira Vledimiroviče Putina, kdy ten není předsedou Jednotného Ruska, předsedá jí Dmitrij Anatojjevič Medvěděv.

Moskvané ho uposlechli, ale vzkaz je jasný. Nesouhlasí s Navalným a zvolili až 13 komunistických kandidátů, kteří si tak výrazně posílily postavení druhé nejsilnější frakce v 45-členné Moskevské městské dumě po Jednotném Rusku, které získalo 25 mandátů. Chtějí Moskvané raději pevnou ruku „starých časů“ než liberálně-demokratickou totalitu a anarchii nadvlády menšin a různých deviantů?

Vladimir Vladimirovič Putin a Dmitrij Anatoljevič Medveděv se dusí smíchy

Ve srovnání s předchozími volbami v roce 2014 získali ruští komunisté v Moskvě až o osm poslaneckých mandátů více. Taktika Navalného, ​​kterou on sám nazval „rozumným hlasováním“, tak slavila úspěch. Kromě komunistů uspěla se ziskem tří mandátů i strana „Spravedlivé Rusko“, která také v zásadních otázkách podporuje politiku prezidenta Vladimira Vladimiroviče Putina.

Opozici, která se snažila uměle vyvolávanými pouličními nepokoji burcovat svých sympatizantů, bude zastupovat pouze marginální politická strana „Jabloko“ se 4 mandáty.

Primátor Moskvy Sergej Semjonovič Sobjanin pozitivně zhodnotil průběh a výsledek voleb v hlavním městě Ruska. Složení Moskevské městské dumy je podle něj příslibem konstruktivní komunální politiky, která bude zohledňovat potřeby obyvatel Moskvy.