V KLDR odpálili dvě rakety krátkého doletu

PCHJONGJANG | Korejská lidově demokratická republika vystřelila v úterý dvě rakety krátkého doletu nad Japonské moře u východního pobřeží Korejského poloostrova. Podle jihokorejské armády střely letěly zhruba 330 kilometrů, informovala tisková agentura Jonhap.

Ilustrační snímek | foto: cz.sputniknews.com

Rakety byly vystřeleny směrem na východ z oblasti města Kečchon, které leží v západní části KLDR, přibližně 80 kilometrů severně od metropole Pchjongjang. Obě střely letěly zhruba 330 kilometrů. O jaký typ raket šlo, zatím analyzují jihokorejské a americké tajné služby.

„Naše armáda monitoruje celou situaci pro případ, že by došlo k dalším odpálení, a udržuje se ve stavu pohotovosti,“ uvedl v prohlášení sbor náčelníků štábů jihokorejských ozbrojených sil.

Zároveň vyzval KLDR, aby nedělala takové kroky, které jen přispívají ke zvyšování napětí v regionu. Korejská republika v reakci na úterní odpálení svolala mimořádné zasedání národní bezpečnostní rady. Sever zase vyzývá jih, aby vyhnali ze svého území americké okupanty a pak, že může být mír.