Po hlavě do prdele! Dívky chtěly jít do školy v sukni. Genderově neutrální škola zavolala policii a zavřela bránu

SUSSEX | Na sociálních sítích kolují záběry z anglického Východního Sussexu, kde se shromáždilo 150 studentů se svými rodiči na protest proti novému rozhodnutí školy, která zavedla kalhoty pro každého jako povinnou součást školní uniformy.

Jsme dívky – chceme sukně | repro: mirror.co.uk

Zatímco dívky demonstrovali za právo a možnost nosit sukně, škola argumentovala nevhodnou délkou sukní a snahou vyjít vstříc transgender studentům. Informuje portál BBC o tom, že svět se v prdel obrátil a že kvůli deviantům a úchylům jsme všichni, většina diskriminovaných. A není to následkem islamizace? Zákaz sukní a pak povinné burky?

Zaměstnanci školy kvůli protestujícím dokonce zavolali policii, která uzavřela školní bránu. Žákyně Libby Murray řekla, že nové pravidlo by mimo jiné znamenalo, že studentky budou zbytečně vyhazovat nepoužitelné oblečení.

Řešit rozdílnou délku sukní tímto způsobem jí připadá zcela nefér. Podle jejích slov by se celá situace dala vyřešit tak, že by se škola zaměřila konkrétně na tento problém a vydala ohledně něj nové pravidlo. „Aby to bylo skutečně genderově neutrální, musela by nechat každého si svobodně vybrat, zda chce nosit sukni, nebo kalhoty,“ uvedla.

Změny na střední škole Priory School pohoršily nejen studentů. Protestující podpořil například známý televizní moderátor Piers Morgan, podle kterého se škola zbláznila a snaha o gender neutralitu se vymkla kontrole. „Dívky by měly být dívky a chlapci by měli být chlapci,“ uvedl.


Cenzoři na twitteru video zakázali!!!

Na stranu dívek se postavila i poslankyně za Lewes Maria Caulfield. „Jsem pohoršena, když vidím, jak se škola obrátila zády k dívkám, protože se rozhodli nosit sukně a zavolala na ně policii,“ napsala na Twitteru.

Škola zavedla povinné kalhoty už v roce 2017, to však platilo jen pro nově příchozí studenty. Od pátku se ale rozhodnutí rozšířilo na všechny. V prohlášení její zástupci uvedli, že studenti, kteří neuposlechnou nová pravidla, se budou muset vrátit domů a převléknout se a až pak budou moci jít do školy.

Podle studentů nová pravidla působí pouze samé potíže. „Novou uniformu jsem si nekoupila, nevím, proč bych měla za ni vyhazovat peníze,“ řekla Nina Cullen, jejíž kvůli neuposlechnutí odepřeli vstup do školy.

Reklama: