Kosovo je Srbsko! Fotbalisté nehráli mezistátní zápas, protože Kosovo není žádný stát

PRAHA | Víkendová porážka české fotbalové reprezentace v Prištině šokovala mnohé. Na obranu fotbalistů se vyslovil poslanec z hnutí Trikolóra Václav Klaus. Podle něj národní tým žádný mezistátní zápas neprohrál, protože ani mezistátní zápas nehrál. Ten proti sobě totiž musí hrát dva státy. Kosovo rozhodně není.

Poslanec Václav Klaus ve Sněmovně | repro: iROZHLAS (darmožroutská)

Jak dále informují ParlamentníListy.cz, tak Václav Klaus nejprve pogratuloval českým basketbalistům, kteří na Mistrovství světa v Číně porazili silnou Brazílii a v pondělí budou hrát s Řeckem o postup do čtvrtfinále.

Poslanec Klaus se vyznal, že basketbal vnímá intenzivněji než jiné sporty, protože jej na úrovni dorostenecké ligy hraje jeho mladší syn Jakub.

A pak se vyjádřil k fotbalové reprezentaci, která v sobotu naopak prohrála kvalifikační zápas proti soupeři jménem Kosovo. Ten byl evropskou fotbalovou organizací UEFA připuštěn do kvalifikace o evropský šampionát, ačkoliv stát Kosovo řada členských států UEFA neuznává a ačkoliv je její součástí i Srbsko, které na území Kosova stále uplatňuje nárok.

Fotbalových reprezentantů, kterým po porážce s outsiderem všichni nadávají, se ale Václav Klaus mladší zastal. Žádný mezistátní zápas podle něj neprohráli. A on sám jej ani nesledoval, protože jej nepovažuje za mezinárodní zápas národních týmů.

„Nešlo o žádné mezistátní utkání, protože Kosovo neexistuje. Kosovo je Srbsko,“ konstatoval kategoricky poslanec Klaus.