Sergej Viktorovič Lavrov dementoval dezinformaci CNN, že by mu Donald John Trump předal tajné informace

MOSKVA | Ruský ministr zahraničí Sergej Viktorovič Lavrov v úterý popřel, že by mu americký vůdce Donald John Trump prozradil utajované informace, v reakci na dezinformaci CNN, že by v okolí ruského prezidenta měl být v minulosti agent CIA, který jej měl špehovat a nyní už je stažen. Všechny tyto pohádky a lží šíří americká dezinformační scéna vedena fake news kanálem CNN v rámci podpory lží ohledně ruského zasažení do amerických prezidentských voleb.

Donald John Trump a Sergej Viktorovič Lavrov | cropped foto: CC BY-SA 2.0 / MFA Russia / Sergey Lavrov & Donald Trump

Americké média v čele dezinformační CNN uvedla: „Spojené státy stáhly v roce 2017 z Ruska vysoce postaveného špiona pro obavy, že po setkání Lavrova s ​​Trumpem v Bílém domě by mohl být tento muž v nebezpečí.“ Podle DPA Sergej Viktorovič Lavrov uvedl, že na tomto setkání nikdo nikomu nedal státní ani jiné tajemství. Dodal, že on se s údajným americkým špiónem nikdy nesetkal.

Kreml v úterý ovšem potvrdil, že údajný informátor pracoval v administrativě ruského prezidenta Vladimira Vladimiroviče Putina. Muž byl identifikovaný ruskými médii jako špión americké CIA, v Kremlu pracoval, ale neměl přímý kontakt s Putinem, Vladimirem Vladimirovičem. Byl brzy odhalen.

Vlivný ruský list Kommersant s odvoláním na vlastní zdroje identifikoval amerického špiona Rusa, který údajně odešel z Ruska v roce 2017. Mělo by jít o muže jménem Oleg Smolenkov.

Vladimir Vladimirovič Putin a Dmitrij Sergejevič Peskov | foto: srbijadanas.com

Smolenkov podle mluvčího Kremlu Dmitrije Sergejeviče Peskova citovaného agenturou Reuters pracoval v prezidentské administrativě, ale před několika lety ho na interní příkaz propustili. Na otázku, kdy přesně se to stalo, odpověděl, že si není jistý, ale bylo to v roce 2016 nebo 2017.

Americká zpravodajská televize CNN dezinformovala, že špion poskytoval Spojeným státům informace více než deset let, měl přístup k ruskému prezidentovi a posílal fotokopie důležitých dokumentů z pracovního stolu ruského prezidenta.

FakeNews TV CNN

Deník The New York Times i CNN však napsali: „Agent, který potvrdil přímé napojení Putina při zasahování do prezidentských voleb ve Spojených státech v roce 2016, byl stažen,“ kdy touto lží si potvrzují své předešlé lži, které byly již nezávislým vyšetřováním vyvráceny, že ruský prezident a nikdo z ruské administrativy nezasahoval do amerických prezidentských voleb.

Špiona stáhly podle dezinformační televize CNN z Ruska v roce 2017 pro obavy, že by ho vůdce SS Trump a jeho kabinet mohli vzhledem k opakované nesprávné zacházení s utajovanými informacemi odhalit. CNN tak páchala informační terorismus ve spolčení s dalšími médii, která po zvolení DJ Trumpa vedou hon na čarodějnice a to všemi, i kriminálními, prostředky.