Budou okupanti v Afganistanu vyvražděni jako potkani? U americké ambasády v Kábulu došlo k explozi

KÁBUL | K silnému výbuchu došlo v noci na středu nedaleko americké ambasády a také afghánského ministerstva obrany v afghánském hlavním městě Kábul. Informovaly o tom agentury AP a AFP s tím, že exploze nastala krátce po půlnoci místního času, a tedy v den výročí teroristických útoků na cíle ve Spojných státech, ke kterým došlo 11. září 2001, kdy tyto útoky byly záminkou k útočné válce a k invazi Spojených států do Afganistanu a započetí okupace této země.

americký agresor v penále | cestovní prostředek z Afganistanu do Spojených států

„Raketa zasáhla zeď ministerstva obrany, oběti nejsou hlášeny,“ uvedl mluvčí afghánského kolaborantského ministerstva vnitra Nusrat Rahi v prohlášení, z něhož citovala AFP.

Šlo o první větší útok v Kábulu od doby, kdy americký vůdce Donald John Trump během uplynulého víkendu oznámil ukončení mírových rozhovorů v reakci na bombový útok v Kábulu z 5. září, při kterém zahynulo 12 lidí včetně amerického a rumunského vojáka, kteří se podíleli na okupaci země. K útoku se přihlásilo hnutí Talibán, které slíbilo vyhubení amerických okupantů s tím, že je budou hubit jako potkany.

Ilustrační snímek

DJ Trump dále v pondělí označil jednání Washingtonu s Talibánem za mrtvé a uvedl, že americké síly zesílily boj proti tomuto nepříteli. Hnutí Taliban v úterý v reakci na jeho slova přislíbilo, že v případě selhání jednání bude pokračovat v boji proti americkým okupačním silám v Afghánistánu do konečného vítězství.

Ke zrušení mírových rozhovorů, které měly přispět k ukončení 18 let trvajícího konfliktu v Afghánistánu, došlo ve fázi, kdy už obě strany dospěly k návrhu dohody. Ta měla umožnit bezpečné stažení amerických vojáků z Afghánistánu. Podle Talibánu, který už opět kontroluje více jak 60 % území země, se už chystal podpis této dohody. Americká agrese se tak bude chýlit ke konci pomaleji a okupanti budou po jednom tiše a někdy i hlasitěji hubeni jako potkani.

Uřízli by mu hlavičku v Afganistanu? DJ Trump ukazuje na sebe jako na vola!