Poblíž ruského Volgogradu proběhlo tankistické cvičení střelby na dlouhou vzdálenost

VOLGOGRAD | Podle tiskové služby v Jižním vojenském okruhu Ruska se střílelo na polygonu Prudboj pravidelnými výstřely na objevující a pohybující se cíle v rámci bilaterálních taktických cvičení. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Tankisté motostřeleckých jednotek Jižního vojenského okruhu provedly střelbu dlouhého doletu z kanónu tanku T-90A. Jedním z cílů bylo vystřelit na vzdálenost až 8 tisíc metrů z uzavřené palebné pozice na nepozorovaný cíl.

Složitost těchto cvičení spočívá v tom, že tanky obvykle střílejí přímo nebo polopřímo, když střelec tanku a velitel vidí cíl. Daná metoda umožňuje použít tankové jednotky jako součást průzkumných a palebných systémů.

Na cvičení se používaly cíle imitující tank, útočící pěchotu, bezzákluzové dělo a ruční protitankový granátomet. Před samotnou palbou absolvovali řadu teoretických cvičení a trénovali na dynamických simulátorech tanku. Celkem bylo do cvičení zapojeno asi pět stovek vojáků a asi sto jednotek vojenské a speciální techniky.

Takové cvičení střeleb u Volgogradu