Z řecké vojenské základny byly ukradeny protitankové rakety, munice a granáty

ATHÉNY | Řecké média na titulních stránkách uvádějí, že se na vojenské základně na řeckém ostrově Leros stala mimořádná událost: Neznámí pachatelé totiž z přísně střeženého objektu ukradli protitankové rakety, munici a granáty. Informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Ilustrace -řecká vlajka

Generální štáb Vojenského námořnictva Řecka informoval, že došlo ke krádeži vojenské techniky, ale podrobnosti příliš nerozváděl.

Na ostrov Leros poslali speciální policejní skupinu určenou na boj proti terorismu, která spolu s představiteli armády zahájila vyšetřování záhadného zmizení vojenské techniky a zařízení ze základny.

Řecké média poukázala na to, že v prohlášení generálního štábu Vojenského námořnictva Řecka se neuvádí, co konkrétně zmizelo z vojenské základny, a neupřesňuje, zda to byly zbraně, munice nebo výbušniny.

Generální štáb pouze zdůraznil, že nalezení a vrácení na základnu vojenského majetku považuje za prvořadou otázku. Řecká televizní stanice Antenna TV informovala, že z vojenské základny na ostrově Leros mimo jiné ukradli protitankové rakety, munici a granáty.