V Íránu slaví; Poskok DJ Trumpa John Bolton končí. Válka se nekoná, mír pokračuje

WASHINGTON | Americký vůdce Donald John Trump informoval, že propustil Johna Boltona, který působil jako poradce pro národní bezpečnost (poskok na rozpoutání války). Vůdce Spojených sáttů (SS) Trump o tom napsal na svém twitterovém účtu.

Americký terorista, vrah a válečný zločinec John Bolton | repro: alwaght.com

„… Požádal jsem Johna o rezignaci, která mi byla dnes ráno předána. Děkuji Johnovi za jeho práci. Příští týden jmenuji nového poradce pro národní bezpečnost,“ napsal vůdce SS na svůj twitter, z kterého cituje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Trump uvedl, že včera večer informoval Boltona, že jeho služby již v Bílém domě nepotřebuje. Sdělil také, že s mnoha návrhy svého poradce silně nesouhlasil, stejný názor podle něj měli i ostatní lidé v administrativě. Jméno nového poradce pro národní bezpečnost prezident sdělí příští týden.

Boltonova rezignace hovoří o selhání americké politiky ohledně tlaku na Írán

Rezignace Johna Boltona, poradce amerického vůdce pro národní bezpečnost, svědčí o selhání americké politiky, jež se týká vyvíjení tlaku na Teherán, uvedl Hesamodin Ashna, poradce íránského prezidenta Hasana Rúháního.

„Marginalizace a nakonec i Boltonova rezignace nejsou jen náhoda, ale nesporný ukazatel nezdaru strategie Spojených států ohledně maximálního tlaku proti konstruktivnímu maximálnímu vzdoru Íránu,“ napsal poradce íránského prezidenta na svém Twitteru.


John Bolton | Laskavost zmrdovi přímo z očí vystupuje | Žere tento dobytek děti? | repro: YTB

John Robert Bolton se narodil 20. listopadu 1948 ve městě Baltimore (Maryland, SS). V roce 1974 ukončil Yaleovu univerzitu, kde studoval právo.
Boltonova kariéra byla na ministerstvu zahraničí a ministerstvu spravedlnosti za Ronalda Reagana a George Bushe staršího. Za George Bushe mladšího se stal náměstkem ministrem zahraničí.
Politik byl jedním z hlavních příznivců americké invaze do Iráku v roce 2003. Zprávy o držení zbraní hromadného ničení Bagdádem se ukázaly jako nepravdivé a nestabilita v Iráku pokračuje nadále i nyní.
V letech 2005 – 2006 byl Bolton stálým zástupcem SS při OSN.
Po rezignaci se opět vrátil z hlediska kariéry do pozice konzervativního odborníka a komentátora.
Dne 9. dubna 2018 Bolton nahradil na postu poradce pro národní bezpečnost Herberta McMastera, kterého Tpump propustil o několik dní dříve, tedy 22. března.