Teroristé z pásma Gazy ostřelovali Izrael, ten oplácí

JERUZALÉM | Dvě rakety vystřelené z Pásma Gazy byly zachyceny izraelským systémem protiraketové obrany, tzv. Železnou kopulí. Informovaly o tom Izraelské obranné síly.

Hamás – arabští teroristé z Pásma Gazy | repro: Sputnik (© AP Photo / Khalil Hamra)

„Dvě rakety z Pásma Gazy byly vypuštěny směrem k izraelským přístavním městům Ašdod a Aškelon. Naštěstí byly obě zachyceny systémem protivzdušné obrany, izraelskou Železnou kupolí,“ píše se ve zprávě.

Tisková služba dodala, že v zóně střely se nacházelo asi půl milionu izraelských občanů. Byl mezi nimi i předseda
vlády Benjamin Netanjahu, který pořádal předvolební setkání s aktivisty strany Likud v Ašdodu.

Akce se vysílala živě. Netanjahu byl evakuován ze scény do zabezpečené místnosti. Předseda vlády přerušil svou řeč a vyzval aktivisty strany Likud, kteří se shromáždili na předvolebním setkání, aby se uklidnili. O několik minut později se předseda vlády vrátil na scénu a pokračoval ve svém projevu.

hIzraelské letectvo v reakci na ostřelování provedlo soustředěný útok na Pásmo Gazy

Izraelská F-35

Letectvo Izraelských obranných sil zaútočilo na objekty teroristické skupiny Hamás v Pásmu Gazy. Útok byl proveden poté, co včera byly z Pásma Gazy vystřeleny dvě rakety na izraelské území. O bojích informuje tiskové oddělení izraelské armády.

„V reakci bojové letectvo Cahal (pozn. hebrejský akronym Izraelských obranných sil) zaútočilo na 15 cílů na severu a v centru pásma, šlo o zbrojní závody, několik komplexů námořních sil a útočný tunel patřící skupině Hamás,“ uvádí se v prohlášení.

„Izraelská armáda bude nadále bojovat proti jakýmkoliv pokusům o útok na izraelské občany a považuje Hamás za odpovědného za jakoukoliv agresi, která bude vycházet z Pásma Gazy,“ zdůraznili v tiskovém oddělení Izraelských obranných sil.