Karel Gott trpí akutní leukémií

PRAHA | Populární český zpěvák Karel Gott trpí akutní leukémií a podstupuje ambulantní léčbu ve Všeobecné nemocnici v Praze. Zpěvák to uvedl čtvrtečnímu deníku Blesk.

Karel Gott | reprofoto: Facebook Karla Gotta (Lenka Hatašová)

KarelGott se zdravotními problémy bojuje od roku 2016, ale už tehdy pronesl, že ani po těžké nemoci se nebude loučit s hudební kariérou.

Veřejnost už dříve pochybovala o slavíkově zdraví. Mohla za to výměna krve, pohublost Gotta i bledost. Osmdesátiletý Karel Gott nyní sám přiznal, že trpí myeloidní leukémií.

„Před čtyřmi lety jsem pro agresivní nádor podstoupil velmi intenzivní léčbu, která vedla k jeho úplnému vymizení. Zhruba před rokem a půl se u mě objevila porucha krvetvorby v podobě myelodysplastického syndromu,“ uvedl zpěvák Blesku.

Karel Gott se opět nevzdává a pravidelně dojížděl na výměnu krve. Navzdory úsilí lékařů i zpěváka ale choroba prozatím vyhrála. „Přes několik druhů léčby přešlo bohužel toto onemocnění v uplynulých měsících v akutní leukemii,“ říká mnohonásobný Zlatý slavík.

Gott se ale vzdát nehodlá a pravidelně jezdí k lékařům. „Podstupuji ambulantní léčbu a dojíždím do nemocnice na kontroly, v rámci kterých lékaři sledují můj celkový zdravotní stav,“ dodal Karel Gott. Stejně jako v roce 2015 se Karel Gott léčí ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze na Karlově náměstí.

Reklama: