Kim Čon-un osobně dohlíží na odpal dvou raket v utajené lokalitě KLDR

PCHJONGJANG | Předseda KLDR Kim Čong-un v úterý 10. září dohlédl na cvičení, během kterého „super velký raketomet“ vypálil dvě rakety. Podle záběrů Kim kontroloval start a navštívil kosmodrom v utajené lokalitě před a po zahájení testu.

Jak dále informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes, tak start proběhl několik hodin poté, co KLDR oznámila své záměry o obnovení dialogu se Spojenými státy. V úterý ráno 10. září KLDR navíc vypálila dvě rakety z provincie Jižní Pchjongan ve směru Japonského moře.

Byl to osmý podobný start za poslední měsíc a desátý od května. Podle analýzy japonské armády jsou to rakety třech typů nové modifikace, 4. a 9. května, 25. července a 6. srpna proběhly starty raket nové modifikace krátkého doletu na tuhé palivo.

V srpnu také proběhl test systému, který KLDR nazývá „super velký raketomet“. Jsou to také rakety krátkého dosahu na tuhé palivo. Rakety, které byly vypouštěny 10. a 16. srpna, se podobají americkým ACMS.

Test Super velkého raketometu

Reklama: