V Bratislavě vykolejil vlak Regiojetu

BRATISLAVA | Společnost Regiojet včera informovala na svém profilu na Facebooku o nehodě, kdy došlo k vykolejení vlaku na trati v úseku Bratislava-hlavná stanica a Bratislava-Nové Mesto.

Radim JanČura | foto: parlamentnilisty.cz

Podle mluvčí Regiojetu Alžběty Nečasové vykolejila v Bratislavě prázdná motorová jednotka na výhybce do depa Regiojetu. Dodala, že ve vlaku se nacházel pouze strojvedoucí, a ten neutrpěl žádná zranění. „Příčina vykolejení se vyšetřuje. Jako nejpravděpodobnější se jeví porucha výhybky, případně materiální selhání výhybky, konkrétně její prasklý jazyk,“ dodala pro TASR k situaci. Na místo nehody byl vyslán nehodový vlak.

K situaci se na sociální síti vyjádřila vlaková společnost. „Vlaky Regiojet linky S70 jsou zkráceny do stanice Bratislava-Nové Mesto. Neobsluhují hlavní nádraží,“ píše se v příspěvku. Regiojet rovněž uvedl, které vlaky nyní jezdí, konkrétně se jedná o vlaky Os 4323, Os 4325 a Os 4327 a REX 1771, je však nutné, aby jeli přes stanici Bratislava-Predmestie a budou mít pravděpodobně větší zpoždění.

Společnost napsala informace i o náhradní dopravě, kdy z nádraží Bratislava-Nové Mesto lze využít tramvaj číslo 4, která jezdí na Trnavské mýto, Kamenné námestie a pod Most SNP. Společnost rovněž upozornila, že je nutné počítat s vyšším zpožděním.

Podle informací, které byly zveřejněny na oficiálním facebookovém účtu společnosti by měla být doprava na hlavní nádraží obnovená v 16:20. Nicméně vlaky linky S70 budou mít až do večera zpoždění až do 60 minut.

Reklama: