Alexej Anatoljevič Navalnyj bude vyšetřován, je podezřelý, že je agentem cizí tajné služby

MOSKVA | Předseda ruské Státní dumy Vjačeslav Viktorovič Volodin nařídil prověřit činnost ruských opozičních politiků Alexeje Anatoljeviče Navalného. Informovala o tom ve středu rozhlasová stanice Echo Moskvy.

CIA | reprofoto: YTV

V souladu s nařízením Volodina provede tuto prověrku parlamentní komise provádějící zpracování zasahování do vnitřních záležitostí Ruska v souvislosti s masovými shromážděními a pochody, které se konaly během léta v Moskvě i dalších velkých městech, kdy komise odmítaly kandidáty s falešnými peticemi.

Návrh prověřit činnost Navlného podal předseda Liberálnědemokratické strany Ruska Vladimir Volfovič Žirinovskij. Ten tvrdí, že Navalného během jeho studia na univerzitě ve Spojených státe (SS) naverbovali tamní tajné služby za svého agenta.

Alexej Anatoljevič Navalnyj | repro: riafan.ru

Parlamentní komise v souvislosti s demonstracemi, které organizoval Navalnyj, prošetřuje i zasahování do záležitostí Ruska ze zahraničí, jelikož velvyslanectví SS zveřejnilo na své webové stránce lokality, odkud se začínaly protestní pochody v Moskvě, které byly ovšem legálně zakázány a proto šíření informací o konání zakázaných protestů je také nelegální.

Na vměšování do vnitřních záležitostí Ruska se také podílely rozhlasové stanice Hlas Ameriky a Deutche Welle, který ve vysílání vyzývali k přímé účasti na zakázaných protestech opozice.

Výsledkem práce komise nebude jen vyšetřování a analýza vměšování cizích států do vnitřních záležitostí Ruska, ale i příprava legislativních iniciativ zaměřených na boj proti vnějšímu zasahování, hrozbám a ochraně suverenity Ruské federace.

Reklama: