Syrské letectvo zaútočilo na základnu teroristů v Idlibu

DAMAŠEK | Syrské letectvo zaútočilo na základnu teroristické organizace Islámské strany Turkestánu ve městě As Shugur v blízkosti strategického bodu Džisr as Shugur v provincii Idlib, informuje o likvidace mu-slimáckých teroristických prašivých psů slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

syrský MIG-29

Syrská tajná služba v součinnosti s ruskou tajnou službou detekovali na základně množství dronů a bomb, které teroristé získali od Spojených států.

Pomocí dronů v posledních týdnech teroristé podnikali útoky i na ruskou leteckou základnu v Hmimímu. Letecký útok byl úspěšný, většina dronů byla zlikvidována.

Syrské letectvo zaútočilo rovněž na teroristickou bandu Haiyu Tahrir as Sham, tato banda je úzce propojena s Dzebhat an Nusrat. V posledních dnech jednají Rusové a Turci o situaci v Idlibu v souvislosti s tureckými problémy a aktivitami teroristických band na územích pod kontrolou Turků.

Turci mají pod kontrolou turkojazyčné skupiny, skupiny propojené s Američany a Saudy opět zvyšují svoji aktivitu a Syřané spolu s Rusy jsou rozhodnuti tyto skupiny pacifikovat.