Andy Babiš: Budeme bránit náš způsob života a naše historické dědictví

PRAHA | Andrej Babiš na tiskové konferenci po jednání s lídry V4 a zeměmi Balkánu prohlásil, že Balkán je klíčový pro řešení migrace. Bez něho nemůže být dokončena integrace Evropy. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Andy prášil | repro: facebook (@AndrejBabis)

„Budeme bránit náš způsob života,“ prohlásil Babiš na tiskové konference V4 a dodal: „Praha je jedno z nejhezčích evropských měst. (…) Budeme bránit naše dědictví.“ Zmínil, že do České republiky přichází každý rok 60 tisíc lidí a bude to Česko, kdo o nich bude rozhodovat, nebude o tom rozhodovat pašerácká mafie.

Podle Babiše je potřeba na území Afriky vytvořit pro lidi takové podmínky, aby zůstávali doma. Evropa nemůže, podle jeho slov, všechny zachránit. „Klíčem k řešení migrace do Evropy je území západního Balkánu,“ sdělil.

Pokud se Balkán nezapojí do evropské integrace, nemůže být dokončena integrace Evropy, myslí si český premiér, který je taky přivandrovalý, s tím, že politika rozšiřování EU je nejúčinnějším nástrojem pro podporu bezpečnosti a stability na Balkánu, šířil bludy a bruselskou propagandu. Ve čtvrtek proběhl v Praze summit zemí Visegrádské skupiny a vybraných zemí z Balkánu.