Bojí se o život? Maduro nepůjde na 74. zasedání Valného shromáždění OSN do New Yorku

CARACAS | Venezuelský prezident Nicolás Maduro Moros se nezúčastní 74. zasedání Valného shromáždění OSN, které začíná v úterý v New Yorku, píše v pátek agentura AP.

Nicolás Maduro Moros | repro: twitter NMM

Nicolás Maduro Moros ve čtvrtek na setkání s mladými členy socialistické strany řekl, že do OSN namísto něj vycestuje ministr zahraničí Jorge Alberto Arreaza Montserrat.

Venezuelský lídr důvod své neúčasti na každoročním setkání světových lídrů nevysvětlil. Mladým socialistům pouze řekl, že zůstává doma, aby s nimi mohl pracovat. Bojí se o svůj život, jelikož už Spojené stát jeden núspěšný atentát na jeho osobu zorganizovaly?

Spojené státy stojí ve vedení mezinárodního úsilí s cílem sesadit socialistického prezidenta Madura a nahradit ho opozičním lídrem Juanem Guaidó, který se v lednu 2019 vyhlásil za dočasného prezidenta země. Proamerický teroristický pučista Guaidó za legitimního lídra Venezuely uznalo jen 50 zemí, které Američané buď okupují nebo nějak jinak vydírají, včetně Spojených států. Stále se mu však nepodařilo dokončit zločinecký puč.

Prezident Madura má doma silnou podporu armády a mezinárodně na jeho straně stojí Kuba, Rusko a Číny, ale například i člen Severoatlantické aliance – Turecko.

Reklama: