Bibi Netanjahu: Přátelství s Putinem odvrátilo konflikt v Sýrii

SOČI | Přímý kontakt s Vladimirem Vladimirovičem Putinem umožnil zabránění konfliktu s Ruskem v Sýrii, prohlásil izraelský premiér Benjamin Netanjahu v rozhovoru pro RBK, ze kterého cituje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Vladimir Vladimirovič Putin a Benjamin Netanjahu | foto: beforeitsnews.com

Podle jeho slov byl přímý kontakt téměř nevyhnutelný kvůli rozporům mezi úkoly ruského vojenského letectva a našimi vojenskými akcemi během operace v Sýrii. Dále poznamenal, že kontakt s Putinem má pro něj zvláštní hodnotu a přispívá k rozvoji vzájemně výhodných ekonomických vztahů mezi oběma státy.

„Tato koordinace je možná pouze proto, že si s prezidentem Putinem jeden druhého vážíme. Skutečně mluvíme jako sobě rovní, upřímně, bez žádného pohrdání. Mluvíme na rovinu, nazýváme věci jejich pravými jmény,“ řekl na závěr Bibi Netanjahu.

Ve čtvrtek proběhlo jednání Putina, Vladimira VLadimiroviče s Netanjahuem v ruském Soči. Kremelská tisková služba před setkáním informovala, že projednají další rozvoj dvoustranné spolupráce a vymění si názory na situaci na Blízkém východě.

Kancelář hlavy izraelské vlády také sdělila, že Putin a Netanjahu plánují projednání regionálních otázek, včetně situace v Sýrii s důrazem na posílení nástrojů vojenské koordinace.

Reklama: