Inkluze je špatná

Inkluze ve schválené podobě je od začátku špatně. Je to takové sociální inženýrství ve školství. Nikdy mi nevadilo začleňování děti s handicapem do tříd, ale vadí mi, nepoctivost autorů tohoto projektu, neboť v důsledku takto pojatá inkluze nepomůže také vše vyřešit, ale naopak donutí pod tíhou zákona činit rozhodnutí, která místo pomoci ublíží.

Richard Novák | foto: © Centrální informační agentura, z. s. (CIA) – © Radek Velička

Navíc nám autoři a politici a aktivisté, kteří inkluzi prosadili , neřekli úplnou pravdu tedy koho se týká inkluze – nejen děti s handicapem, ale i nepřizpůsobivým a děti, kteří se k nám dostanou ze světa, kde mají daleko horší podmínky pro vzdělání.

Rodiče děti z ústavu na Kociance se snažili zvrátit celoplošné zavedení inkluze neúspěšně. Jediný politik, který jim pomohl aktivně a nekecal, jak jim rozumí, byl Václav Klaus ml. Pevně věřím, že jeho snaha zrušit špatně vypracovaný projekt inkluze, bude úspěšná a vidím nejen já tuto šanci i v tom, že Václav Klaus má v programu hnutí Trikolóra právě jeden z dobrých bodů – zrušit špatnou inkluzi.

Zákon o školství musí vyhovovat všem dětem, nikoli těm, kdo zcela evidentně ji prosadili a dnes je inkluze dobrým zdrojem obživy.