Stíhání Babiše a dalších v kauze Čapí hnízdo bylo definitivně zastaveno

PRAHA | Státní zastupitelství zastavilo trestní stíhání obviněných včetně Babiše, informuje server havloidního mediálního hovnometu na webu ct24.cz.

Andy Babiš se omlouvá, že žije | repro: FB (@AndrejBabis)

Státní zastupitelství zastavilo trestní stíhání všech obviněných v kauze Čapí hnízdo. „V rámci aprobace, kterou jsem prováděl v uplynulých dnech, jsem se po seznámení s obsahem rozhodnutí ztotožnil s právním názorem dozorového státního zástupce,“ uvedl městský státní zástupce v Praze Martin Erazím.

Své rozhodnutí Erazím vysvětlil v tiskové zprávě. V ní mimo jiné uvádí, že nepovažuje za možné klást komukoliv za vinu možné nesprávné posouzení právní otázky, co je a co není „malý a střední podnik“ v době podání žádosti o poskytnutí dotace před 11 lety, když z rozhodovací praxe evropského Soudní dvora se to dalo dovozovat až později.

„Opakovaně zmiňované propojení prostřednictvím řady akcionářů na úrovni rodinných příslušníků s koncernem Agrofert nehrálo při posouzení roli, neboť Agrofert a Farma Čapí hnízdo si vzájemně v podnikání nekonkurovaly ani nesjednocovaly svoji činnost na společném trhu. I přes zjištěné vazby mezi těmito subjekty, zejména prostřednictvím rodinných příslušníků, byla proto Farma Čapí hnízdo správně posouzena jako nezávislý podnik,“ uvádí státní zástupce v tiskové zprávě.

Také proto se podle něj v rámci aprobace ztotožnil s právním názorem dozorového státního zástupce Jaroslava Šarocha.

Reklama: